« Atgal


Papildomas tręšimas žieminiui rapsui

2018-09-10

Šiais metais rapsų pasėlių plotai išaugo ženkliai, o atsižvelgiant į rugsėjo prognozes tikėtina, kad šie augalai sparčiai augs ir toliau.

Viena iš tokio spartaus augimo priežasčių – tai, kad šymet rapsus pasėti pavyko gana anksti, o drėgmės kiekis dažniausiai buvo optimalus (žinoma, yra vietų, kur drėgmės trūko). Taigi, netrukus ateis laikas naudoti augimo reguliatorius.

Remiantis ūkininkų ir mūsų agronomų pastebėjimais, šiais metais augimo reguliatorius gali tekti panaudoti ir keletą kartų. Intensyvi žieminių rapsų technologija skatina greitą žieminių rapsų vystymąsi ir  peraugimą, o nekontroliuojamas augimas didina iššalimo riziką. Kitas svarbus dalykas – taip sparčiai vystydamiesi augalai kai kuriuose laukuose jau rodo ir fotosintezės sutrikdymus, Mangano (Mn) bei Magnio (Mg) trūkumo požymius. Todėl būtina padidinti mangano koncentraciją augalų lapuose ir šaknyse.

Prasidėjus rapsų grūdinimosi etapui, manganas (Mn) lemia cukraus koncentracijos padidėjimą augalų lastelėse, gerina azoto ir fosforo apykaitą, skatina fotosintezės procesus. Geriausias produktas, kuriuo galima padidinti mangano koncentraciją – 100 % EDTA chelatas Tradecorp Mn 0,5 -1,0 kg/ha. Magnio trūkumui naikinti geriausiai tinka Tradecorp gamintojo trąšos Magnitech 1,0 -2,0 l/ha.

Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, jog rudenį mums nereikia lapijos, mums reikia tvirtos, sveikos ir sausųjų medžiagų bei cukrų prikaupusios šaknies bei tinkamai suformuoto augimo kūgelio. Todėl būtina padidinti kalio koncentracija augalų lapuose ir šaknyse. 

  • Prasidėjus rapsų grūdinimosi etapui, kalis skatina vandens išstūmimą iš lastelių ir išgarinimą;
  • Stimuliuoja NH4 junginių dalyvavimą medžiagų apykaitoje;
  • Padeda kauptis cukrui šaknyse;
  • Fosforas padeda sparčiau vystytis šaknų sistemai.

Šiam tikslui tinka skystos kalio ir fosforo trašos Trafos Mg-B-Mn-Fe 2,0 l/ha. Jos purškiamos kartu su Boro trąšomis Tradebor 1,0 – 2,0 l/ha bei chelatiniu Manganu, Tradecorp Mn 0,5 -1,0 kg/ha. Vertėtų nepamiršti Delfan plus 0,5 – 1,0 l/ha panaudojimo laukuose, kuriuose dar bus purškaimas herbicidas nuo pabirų.

Žiūrėkite pasakojimą iš Biržų, Martyno Zablacko ūkininko laukų:

https://arcg.is/4H4Ka0